O nás

DSC_0319_upr.

Všichni u nás v klubu pracují jako dobrovolníci. Finance vybrané za tábory, vyjížďky, kroužky jsou určeny především pro naše koně a na úpravy areálu.

Naši koně pro nás nejsou zdrojem financí, cvičením náčiním, ale kamarády. Část koní byla vykoupena z nevhodných podmínek, proto ne všichni koně slouží k ježdění. Vyjížďky, tábory, kroužky jsou pro koně především zpestřením, proto platí váhové limity pro jednotlivé koně. V rámci co nejlepších podmínek pro naše koně, koně převážně vodíme. Otěže do rukou dostávají až jezdci, kteří mají zvládnutý sed, umí koně ovládat sedem a holení aby koním zbytečně necukali do huby, nebo koně neokopávali.

Nejčastěji se zde setkáte s  Annou Chytráčkovou zkušenou jezdkyní a chovatelkou koní.Anna se koním věnuje od dětství, aktivní jezdkyní je od roku 1997. Má zkušenosti z hobby soutěží v parkuru, drezuře, vytrvalosti a některých westernových disciplínách.V chovatelské činnosti se specializuje na chov koní v co nejpřirozenějších podmínkách. Zaměřuje se na chov fjordských koní a koní teplokrevných s hannoverskou krví.S koňmi se pravidelně zúčastňuje kulturních a historických akcí a výstav.Od 15 let se věnuje i práci s dětmi – nejprve jako vedoucí ve skautském oddílu, později při práci s koňmi a u koní. Ze skautských let má mnoho zkušeností s přípravou celoročního programu, stejně tak z vedení každoročních letních táborů. Pod hlavičkou skautského hnutí absolvovala kurz pro vedoucí, včetně 40 hodinového zdravotnického kurzu. Má vůdcovské zkoušky, jejich součástí je i certifikát opravňující působit jako zdravotník dětských zotavovacích akcí.Ve volném čase se věnuje fotografování, zálibu nachází zejména v klasické černobílé fotografii.

Dále Marek Pešl, který se především věnuje historickému šermu. Do Hradce se vrátil v roce 2017 a od té doby se zde stará o koně a dělá nám hlavního údržbáře.

Terka Myšková, holčina, teď již mladá dáma, která vyrostla u našich koní. Mimo sezónu jezdí na našich koních.

Kája Brichtová, děvče od vedle ? aneb další děvče co je naše

A spousta přátel kteří nám tu občas za guláš, nebo pizzu přijdou pomoct. Aneb každá ruka se hodí ?

KONTAKT

tel: 773 466 778

Mail: konehk@seznam.cz

FB: https://www.facebook.com/groups/573387912760921/

Naše jízdárna se nachází v blízkosti Stříbrného rybníka v Hradci Králové.

Jezdíme venku, na individuální vyjížďky je možné vyjet do lesů v okolí.

Jezdecký klub